Cechy prywatnej szkoły podstawowej

Prywatne szkoły podstawowe działają na terenie całego kraju, co pozwala zyskać dostęp wielu uczniom. Stanowią one alternatywę dla szkoły publicznej i mogą być uzupełnieniem oferty edukacyjnej. Jak wybrać taką szkołę? O czym pamiętać? Jakie zalety ma prywatna szkoła podstawowa?

Jak wybrać szkołę prywatną dla dziecka?

Niepubliczne placówki często oferują szerokie programy nauczania i mniej liczne klasy. To z kolei przekłada się na bardziej efektywną naukę i zwiększenie bezpieczeństwa dziecka. Plusem jest zapewnienie sporej liczby dodatkowych zajęć, w tym także językowych, a nawet wydłużony czas pobytu dziecka w obiekcie.

Dla pracującego rodzica ta ostatnia kwestia ma ogromne znaczenie. Prywatna szkoła podstawowa ma za zadanie realizować polską podstawę programową, jaka jest obowiązkowa dla każdego obiektu edukacyjnego. 

Prywatna szkoła podstawowa

Prywatne http://pspswiatucznia.pl/ i publiczne szkoły realizują taki sam zakres działań i celów. Jednakże różni je to, że w odmienny sposób podlegają rygorom i obowiązkom zgodnie z prawem oświatowym. Obowiązujące prawo wskazuje, że w podstawówce uczą się dzieci od 7 do 14 roku życia.

Odpowiada to klasom I-VIII. Nie zapominajmy o tym, że w Polsce istnieje obowiązek szkolny, dlatego każde dziecko od 7 do 18 lat musi uczęszczać do szkoły. 6-letnie dzieci z kolei odbywają nauczanie przedszkolne, w klasie zwanej zerówką. 

Prywatne szkoły podstawowe mają szerokie grono zwolenników. Korzystają z nich rodzice uczniów, którzy pragną, aby ich dziecko cały czas się rozwijało i korzystało z ciekawych zajęć dodatkowych.

Pamiętajmy o tym, że nie każdego stać na taką opcję, jednakże wiele szkół posiada naprawdę korzystne oferty. Poszukując szkoły dla dziecka, zwróćmy uwagę na dodatkowe zajęcia i ofertę placówki. Zaletą będzie też bliski dojazd dziecka do miejsca nauki.