Rożki niemowlęce – czy warto się na nie zdecydować?

Rożki niemowlęce to popularny element wyprawki dla noworodków. Wiele szpitali wymaga od przyszłych rodziców posiadania takich przedmiotów. Na temat użytkowania becików toczy się jednak wiele dyskusji. Opiekunowie często zastanawiają się nad tym, czy warto wyposażyć swoją pociechę w rożek dla niemowląt. Co warto wiedzieć na temat becików i jakie powinno się wybierać?

Zalety rożków niemowlęcych

Rożki dla noworodków to rodzaje specjalnych kołderek lub kocyków, które dzięki odpowiedniemu złożeniu dokładnie opatulają dziecko. Ważne jest to, że niemowlęciu przebywającemu w rożku jest ciepło i wygodnie. Ciasne otulenie materiałem nawiązuje do warunków panujących w łonie matki. Dzieci są więc bardziej spokojne i mogą czuć się bezpiecznie. Dostępne rodzaje można podzielić na modele miękkie i z usztywnieniem. Warto pamiętać o tym, że becik powinien być elastyczny i sprężysty, dzięki czemu może dokładnie otulać pociechę. Egzemplarze z dodatkową wkładką usztywniającą zapewniają jednak prawidłowe ułożenie ciała dziecka podczas trzymania go na rękach. To korzystne rozwiązanie dla początkujących opiekunów, którzy nie są pewni tego, czy właściwie trzymają maleństwo. Odpowiednio dobrany becik może okazać się wyjątkowo pomocny w trakcie karmienia, noszenia i usypiania niemowlaka.

Czy warto kupić becik dla dziecka?

Wielu rodziców rezygnuje z zakupu takich akcesoriów obawiając się, że będą miały niekorzystny wpływ na rozwój motoryki dziecka. Wykorzystanie rożków posiada jednak wiele zalet. Ważne jest to, jak długo dziecka przebywa w beciku. Nie zaleca się szczelnie owijać niemowląt, które ukończyły już cztery miesiące. Noworodki nie powinny przebywać w rożkach przez całą dobę. Należy zapewniać im również możliwość swobodnego poruszania wszystkimi kończynami. Stosowane z umiarem z pewnością będą pomocnymi akcesoriami.

Na jaki rożek się zdecydować?

Poszukując odpowiedniego beciku należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany. Tkanina będzie przez długi czas pozostawała w kontakcie z delikatną skórą pociechy. Warto decydować się tutaj na naturalne materiały, takie jak bawełna i włókna bambusowe. Zaleca się upewnić, że becik zapewni maluchowi odpowiednią temperaturę, ale nie spowoduje przegrzania. Wypełnienie powinno być dopasowane do temperatury w mieszkaniu. Dostępne w sklepie MrBobas rożki niemowlęce mogą być zapinane na rzepy lub zatrzaski oraz zawiązywane. Zapięcia umożliwiają szybsze przebieranie dziecka, wiązane modele zapewniają za to regulację wielkości. Becik dopasowany do zapotrzebowania i używany zgodnie z zaleceniami z pewnością okaże się korzystnym wyborem.